Unde şi când poţi vedea meciurile de la EURO 2016

academia barbatilor

EURO 2016 este subiectul fierbinte al acestor zile în Europa, atât în ţările cu şanse majore la titlu, precum Anglia, Franţa, Spania sau Germania, dar şi pentru celelalte tări care speră la o evoluţie cât mai bună a echipei lor.

Meciul de deschidere, între România şi Franţa va avea loc în această seară, începând cu ora 22.00 şi va fi difuzat de DolceSport si PROTV .

 

Grupa României la EURO 2016

Grupa României la EURO 2016

Toate meciurile de la EURO 2016 vor fi difuzate de DolceSport, iar cele cu o importanţă majoră pentru România (meciurile României, cel mai important meci al fiecărei zile, sferturile de finală, semifinala şi finala) vor putea fi vizionate şi la PROTV. Dacă nu ai posibilitatea de a urmări la televizor o partidă, pe GSP.RO, poţi afla în timp real informaţiile din timpul meciului, prin live TEXT.

Din imagine poţi vedea organizarea echipelor în grupe. În optimi se vor califica primele două echipe din fiecare grupă şi cele mai bune 4 echipe clasate pe locul 3.

Organizarea pe grupe EURO 2016

Organizarea pe grupe la EURO 2016

 

PROGRAMUL MECIURILOR

GRUPE

Vineri, 10 iunie
ora 22.00 (St-Denis): Franţa – România – Grupa A

Sâmbătă, 11 iunie
ora 16.00 (Lens): Albania – Elveţia – Grupa A
ora 19.00 (Bordeaux): Ţara Galilor – Slovacia – Grupa B
ora 22.00 (Marseille): Anglia – Rusia – Grupa B

Duminică, 12 iunie
ora 16.00 (Paris): Turcia – Croaţia – Grupa D
ora 19.00 (Nice): Polonia – Irlanda de Nord – Grupa C
ora 22.00 (Lille): Germania – Ucraina – Grupa C

Luni, 13 iunie
ora 16.00 (Toulouse): Spania – Cehia – Grupa D
ora 19.00 (St-Denis): Irlanda – Suedia – Grupa E
ora 22.00 (Lyon): Belgia – Italia – Grupa E

Marţi, 14 iunie
ora 19.00 (Bordeaux): Austria – Ungaria – Grupa F
ora 22.00 (St-Etienne): Portugalia – Islanda – Grupa F

Miercuri, 15 iunie
ora 16.00 (Lille): Rusia – Slovacia – Grupa B
ora 19.00 (Paris): România – Elveţia – Grupa A
ora 22.00 (Marseille): Franţa -Albania – Grupa A

Joi, 16 iunie
ora 16.00 (Lens): Anglia – Ţara Galilor – Grupa B
ora 19.00 (Lyon): Ucraina – Irlanda de Nord – Grupa C
ora 22.00 (St-Denis): Germania -Polonia – Grupa C

Vineri, 17 iunie
ora 16.00 (Toulouse): Italia – Suedia – Grupa E
ora 19.00 (St-Etienne): Cehia – Croaţia – Grupa D
ora 22.00 (Nice): Spania – Turcia – Grupa D

Sâmbătă, 18 iunie
ora 16.00 (Bordeaux): Belgia – Irlanda – Grupa E
ora 19.00 (Marseille): Islanda – Ungaria – Grupa F
ora 22.00 (Paris): Portugalia – Austria – Grupa F

Duminică, 19 iunie
ora 22.00 (Lille): Elveţia – Franţa – Grupa A
ora 22.00 (Lyon): România – Albania – Grupa A

Luni, 20 iunie
ora 22.00 (St-Etienne): Slovacia – Anglia – Grupa B
ora 22.00 (Toulouse): Rusia – Ţara Galilor – Grupa B

Marţi, 21 iunie
ora 19.00 (Paris): Irlanda de Nord – Germania – Grupa C
ora 19.00 (Marseille): Ucraina – Polonia – Grupa C
ora 22.00 (Bordeaux): Croaţia – Spania – Grupa D
ora 22.00 (Lens): Cehia – Turcia – Grupa D

Miercuri, 22 iunie
ora 19.00 (Lyon): Ungaria – Portugalia – Grupa F
ora 19.00 (St-Denis): Islanda – Austria – Grupa F
ora 22.00 (Nice): Suedia – Belgia – Grupa E
ora 22.00 (Lille): Italia – Irlanda – Grupa E

 

OPTIMI DE FINALĂ

Sâmbătă, 25 iunie
ora 16.00 (St-Etienne): Locul 2 Grupa A – Locul 2 Grupa C -> Meci 1
ora 19.00 (Paris): Locul 1 Grupa B – Locul 3 A/C/D -> Meci 2
ora 22.00 (Lens): Locul 1 Grupa D – Locul 3 B/E/F -> Meci 3

Sâmbătă, 26 iunie
ora 16.00 (Lyon): Locul 1 Grupa A – Locul 3 C/D/E -> Meci 4
ora 19.00 (Lille): Locul 1 Grupa C – Locul 3 A/B/F -> Meci 5
ora 22.00 (Toulouse): Locul 1 Grupa F – Locul 2  Grupa E -> Meci 6

Luni, 27 iunie

ora 19.00 (St-Denis): Locul 1Grupa E – Locul 2 Grupa D -> Meci 7
ora 22.00 (Nice): Locul 2 Grupa B – Locul 2 Grupa F -> Meci 8

 

SFERTURI DE FINALĂ

Joi, 30 iunie

ora 22.00 (Marseille): Câştigătoare meci 1 – Câştigătoare meci 3 -> Sfertul 1

Vineri, 1 iulie

ora 22.00 (Lille): Câştigătoare meci 2 – Câştigătoare meci 6 -> Sfertul 2

Sâmbătă, 2 iulie

ora 22.00 (Bordeaux): Câştigătoare meci 5 – Câştigătoare meci 7 -> Sfertul 3

Duminică, 3 iulie

ora 22.00 (St-Denis): Câştigătoare meci 4 – Câştigătoare meci 8 -> Sfertul 4

 

SEMIFINALE

Miercuri, 6 iulie

ora 22.00 (Lyon): Câştigătoare sfert 1 – Câştigătoare sfert 2 -> Semifinala 1

Joi, 7 iulie

Ora 22.00 (Marseille): Câştigătoare sfert 3 – Câştigătoare sfert 4 -> Semifinala 2

 

FINALA

Duminică, 10 iulie

ora 22.00 (St-Denis): Câştigătoare Semifinala 1 – Câştigătoare Semifinala 2